نکا شهری صنعتی توریستی

نکا شهری صنعتی توریستی

نکا شهری صنعتی توریستی که در شرق استان سرسبز مازندران واقع شده است. نکا داری آب و هوای بسیار مطبوع و مناطق گردشگری بسیار زیادی است که این موقعیت جغرافیایی خاص این شهر را از شهرهای توریست پذیر شمال ایران قرار داده و هر ساله میزبان هزاران گردشگر طبیعت دوست می باشد.

آبشار زنگت

نکا شهری صنعتی توریستی

این آبشار زیبا که بصورت پلکانی در روستای زنگت نکا و دل جنگل های هیرکانی با درختان گوناگونی چون ممرز و شمشاد قرار دارد. آب جاری در آن پس از طی ارتفاع 20 متری آبشار وارد زارم رود نکاء می شود.

روستای کچپ محله نکا

نکا شهری صنعتی توریستی

این روستای زیبا که در بخش هزار جریب نکا واقع شده است به علت کشت گیاهان دارویی توسط مردمان خون گرم این روستا  مخصوصا گیاه گل گاو زبان که چشم انداز کم نظیری را برای مسافران رقم می زند، همیشه مورد توجه گردشگران بوده است.

چشمه آب معدنی قرمرض

نکا شهری صنعتی توریستی

نکا شهری صنعتی توریستی در دل خود چشمه آب معدنی قرمرض را جای داده است. این چشمه که در داخل جنگل قرمرض و در 10 کیلومتری نکا قرار دارد به علت دارا بودن خواص درمانی آب چشمه که به گفته مردمان نکاء برای بیماران کلیوی بسیار مفید می باشد، هر ساله یکی از نقاط شلوغ نکاء به شمار می رود.

آبشار دزده این

نکا شهری صنعتی توریستی

این آبشار پر آب که در منطقه هزار جریب نکا واقع شده است از مسیری رویایی برای رسیدن به آبشار دارد. این مسیر از میان شالیزار های برنج و درختان تنومند می گذرد و به آبشاری پر آب در ارتفاع 15 متری می رسد.

تالاب لپو و پلنگان

نکا شهری صنعتی توریستی

مجموعه مرداب های لپو و پلنگان که در فاصله یک کیلومتری از دریای خزر و در شرق نیروگاه نکا واقع شده اند. هر فصل از سال از جلوه زیبا و ویژه ای برخوردار است. در زمستان و پاییز پناهگاه پرندگان مهاجردسیبری میباشد. معروف ترین این پرندگان، قو، قره غاز و فلامینگو میباشد. شما می توانید با اجاره ویلاهای لوکس در کنار تالاب، از تماشای این پرندگان زیبا لذت ببرید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید