سفر به قائمشهر

سفر به شهر زیبای قائمشهر را از دست ندهید

سفر به شهر قائمشهر را از دست ندهید. قائمشهر یکی از شهرهای زیبای شمال ایران است که به دلیل قرار گرفتن در دل جنگل هیرکانی داری چشم اندزی بسیار زیبا و آب و هوایی مطبوع است که این ویژگی خدادادی باعث حضور هر چه بیشتر گردشگران در این شهر زیبا شده است.

مسیر دسترسی

سفر به قائمشهر را از دست ندهید

شهر قائم شهری پرجمعیت بوده و جمعیت آن بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ نزدیک به ۲۰۴٬۹۵۳ نفر است. شهرستان قائم‌شهر در ۳۶ درجه و ۲۸ دقیقه عرض شمالی تا ۵۲ درجه و ۵۳ دقیقه طول شرقی واقع شده‌است.

جاذبه های گردشگری

منطقه حفاظت شده جنگلی خیبوس

سفر به قائمشهر را از دست ندهید

این منطقه حفاظت شده که در قسمت کوهستانی قائمشهر واقع شده است و یکی از چهار منطقه حفاظت شده محیط زیست کشور است که پوشیده از انواع گیاهان مختلف جنگلی و حیوانات گوناگون مانند مرال، شوکا، پلنگ، خرس قهوه‌ای، شغال، گراز، روباه معمولی، تشی، رودک، سنجابک ، کبوتر جنگلی، توکای گلوسیاه، توکای پشت بلوطی، مار آبی و لوس مار است.

سد زمزم

سفر به قائمشهر را از دست ندهید

این سد خاکی که در روستای برجستانک  قائمشهر واقع شده است. ارتفاع  این سد به 32 مترمی رسد و طول آن 242 متر و عرض آن  10 متر است که در مواقع کم آبی از آب آن برای کشاورزی استفاده می شود. قرار گرفتن این سد داخل جنگهای سرسبز باعث ایجاد چشم انداز دلربایی شده است.

تپه باستانی گردکوه

سفر به قائمشهر را از دست ندهید

در سفر به قائمشهر تپه گردگوه را از دست ندهید. این تپه باستانی در جنوب شرقی قائمشهر و در منطقه جمنان واقع شده است. اشیای کشف شده در آن نشان دهنده زندگی در زمان اشکانیان و ساسانیان در این تپه باستانی بوده است و ارتفاع این تپه نیز به 26 متر می‌رسد.

جنگل کوتنا

سفر به قائمشهر را از دست ندهید

این جنگل زیبا که مسیری بهشتی از دل شالیزارها به سمت جنگل دارد، در قسمت جنوب شرقی قائمشهر و در منطقه ای به نام کوه تنها واقع شده است و زیبایی های بکر این منطقه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. شما هم می توانید با اجاره انواع ویلاهای کوهستانی ، سفر به یاد ماندنی را در جنگل های این شهر زیبا تجربه کنید.

مقبره سید ابوصالح

سفر به قائمشهر را از دست ندهید

این امام زاده که بنای آن در زمان قاجار ساخته شده در در وستای مله قائمشهر واقع شده است. که در سال 1383 به عنوان آثار ملی به ثبت رسید.

پارک جنگلی تلار

سفر به قائمشهر را از دست ندهید

این پارک جنگلی که در غرب قائمشهر و قبل از پل قائمشهر به  سمت بابل واقع شده است. جنگلی وسیع، با درختان زیبای  کهنسال و سربه فلک کشیده، زیبایی‌های وصف‌ ناپذیر و چشم اندازی بسیار دلنشین، برای گردشگران و مسافران رقم زده است.

دریاچه گل پل

سفر به قائمشهر را از دست ندهید

این دریاچه که بعد از عبور از سد زمزم در روستای برجستانک قائمشهر قرار دارد. چشم اندازی بسیار زیبا و بکر دارد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *