دیلمان شهر باستانی و سرسبز

شهر دیلمان در استان گیلان واقع شده و همانند سایر بخش‌های این استان از آب و هوایی مرطوب و پرباران برخوردار است. دیلمان شهر باستانی و سرسبزی و به دلیل کوهستانی بودن این منطقه، هوایی سرد و خنک نیز دارد که یکی از مزیت‌های این منطقه محسوب می شود. توجه داشته باشید که شما بریا سفر به این شهر زیبا و سرسبز باید لباس و تجهیزات کافی به همراه داشته باشید. همچنین ممکن است در برخی شب‌ های تابستانی نیز لازم باشد تا لباس گرم به همراه داشته باشید.

آبشار لونک

آبشار لونک شهر دیلمان

آبشار زیبای لونک که دور تا دور آن را درختان متنوع جنگل های هیرکانی احاطه کرده است، با داشتن آب و هوای بسیار مطبوع و مکان مناسب برای اسکان مسافر یکی از نقاط بکر و توریست پذیر دیلمان محسوب می شود.

منطقه قلعه کوتی

منطقه قلعه کوتی

تپه باستانی قلعه کوتی در روستای پشکیل جان دهستان پیرکوه دیلمان واقع شده است. کوتی در زبان محلی به معنای تپه است و چندین قلعه روی این تپه قرار داشته اند که بعضی از آنها از جمله کافرکول، کومیکال و کافر قلعه هنوز پابرجا و استوار هستند. شما می توانید با اجاره ویلاهای کوهستانی از اقامت خود در این منطقه فوق العاده زیبا لذت ببرید.

قلعه گرماور

قلعه گرماور را فراموش نکنید

قلعه و برج تاریخی گرماور در 3 کیلومتری روستای گرماور دیلمان و در ارتفاع 1200 متری از سطح دریا واقع شده است. در قسمت شرقی قلعه دره ای عمیق، و در دو سمت آن آثار خندق هایی به ابعاد 2 در 13 متری وجود دارد که ورود دشمنان به قلعه را ناممکن کرده است.

حمام تاریخی دیلمان

حمام تاریخی دیلمان در دل دیلمان قرار دارد

این حمام تاریخی که در ورودی دیلمان و قبل از میدان اصلی شهر و در ارتفاع 1466 متری از سطح دریا  واقع شده است به حمام میربلوک معروف شده، این بنای زیبا که یادگار به جا مانده از دوره ایلخانی است دارای طراحی بسیار جالب و از جنس مرمر شفاف است.

2.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید