جاذبه های گردشگری شهر فریدونکنار

جاذبه های گردشگری شهر فریدونکنار

فریدون کنار یکی از شهرهای زیبا و ساحلی شمال کشور و استان مازندران می باشد. جاذبه های گردشگری شهر فریدونکنار از زیبایی های فراوانی برخودار است که با قرار گرفتن در مسیر شاه راه غرب به شرق استان مازندران و برخورداری از طبیعت زیبا و همجواری با ساحل زیبای خزر به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران تبدیل شده است.

باغ پرندگان فریدونکنار

باغ پرندگان فریدونکنار

باغ پرندگان فریدونکنار در نزدیکی ساحل زیبای خزر و در پارک لاله فریدونکنار واقع شده است. در سفر به شهر فریدونکنار مازندران این باغ می توانید یکی از مقاصد اصلی شما باشد. این باغ زیبا با داشتن تنوع پرندگان مانند غازهای وحشی، پلیکان، قو، مرغ وحشی و خوتکا و برخی از پرندگانی دیگر که  از نواحی سیبری به ایران مهاجرت می‌کنند،به  یکی از زیباترین باغ های پرندگان شمال ایران تبدیل شده است.

تالاب بین المللی فریدونکنار

تالاب بین المللی فریدونکنار

در سفر به فریدونکنار مازندران این تالاب را فراموش نکنید. تالاب بین المللی فریدونکنار با داشتن وسعتی به مساحت بیش از 5400 هکتار، در جنوب شرقی فریدونکنار واقع شده است. این تالاب زیبا دارای اکوسیستم ویژه ای است که با داشتن مجموعه ای از گیاهان، جانوران آبزی و میزبانی از پرندگان مهاجر سیبری در زمستان از جمله درنای سیبری ،عقاب دریایی و عقاب شاهی  به یکی از مناطق مورد علاقه گردشگران طبیعت دوست تبدیل شده است. شما می توانید با سفر به این شهر و اجاره انواع ویلاها از اقامت خود در این شهر لذت ببرید.

بازار ماهی‌ فروشان شهر فریدونکنار

بازار ماهی‌ فروشان شهر فریدونکنار

این بازار قدیمی‌ عرضه ماهی، بزرگ‌ ترین بازار ماهی‌ فروشان شمال کشور است. که بعد از میدان ماهی فریدونکنار واقع شده است. همه روزه صیادان صید خود را در این بازار قدیمی به‌ فروش می‌رسانند. برای خرید ماهی تازه دریای خزر بهترین مکان بازار بزرگ این شهر است. انواع و اقسام ماهی‌ها مانند کولی، کفال، سوف و ازون برون را می‌توان در این بازار پیدا کرد.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید