شهر سرسبز و توریستی رودسر

شهر سرسبز و توریستی رودسر با باغات و کارخانه های متعدد چای از اصلی ترین شهرهای تولید چای ایران است. این شهر زیبا با داشتن جاذبه های متنوع گردشگری در شمال ایران و استان سرسبز گیلان یکی از شهرهای توریست پذیر این استان به شمار می رود. و هر ساله میزبان گردشگران زیادی می باشد.

ییلاق سرسبز و توریستی  جواهردشت

ییلاق بسیار زیبا و دیدنی جواهر دشت در سماموس رودسر و در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا واقع شده است. جواهردشت  با داشتن مناطق وسیع پوشیده از گیاهان سرسب، چشمه های آب  معدنی متعدد وآب وهوای بسیار مطبوع هر ساله میزبان هزاران گردشگر طبیعت دوست است

جواهر دشت در شهر سرسبز و توریستی رودسر

جاذبه توریستی سجیران

روستای زیبای سجیران با داشتن مجموعه ای از جاذبه های گردشگری مانند، آبشار ،چشمه های معدنی و دشت های وسیع سرسبز با گل های متنوع منظره ای کم نظیری را برای گردشگران به نمایش می گذارد

سجیران در شهر سرسبز و توریستی رودسر

قلعه گردان رودسر

قلعه گردن بنایی باستانی  و ارزشمند، یادگار دوران سلجوقیان است. این بنای تاریخی  بعد از مرمت مورد بازدید بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. باستان‌شناسان در هنگام کاوش به یک گور دسته جمعی نیز دست یافته‌اند که نشان‌دهنده تاریخی بودن این قلعه است. قلعه در محیطی سرسبز بنا شده و از جنس سنگ و ساروج است، با توجه به مصالح سازنده آن به‌عنوان یکی از اولین ساختمان‌های گیلان شناخته می‌شود.

قلعه گردان در شهر سرسبز و توریستی رودسر

رامدشت

،ساحل دیدنی رامدشت با قرار گرفتن بین امواج زیبای خزر و جنگل های سرسبز هیرکانی رودسر چشم انداز فوق العاده ای را رقم زده است .این ساحل ماسه ای  در نیمه ی گرم سال میزبان هزاران مسافر وگردشگر از جای جای ایران است.

ساحل رامدشت در شهر سرسبز و توریستی رودسر

سرولات، مجموعه‌ای از کوه، جنگل، رودخانه و دریا

روستای زیبای سرولات ازجمله از مکان‌های دیدنی شهر سرسبز و توریستی رودسر است. این روستا با چشم‌انداز دره و جنگل منظره‌ای تماشایی در برابر چشمان شما خلق می‌کند. طبیعت سبز و زیبای اطراف رودخانه خروشان آچی‌رود تماشایی و کم‌نظیر است. چشم‌اندازهای طبیعی روستا مانند تابلویی زیبا از طبیعت تحسین‌بر‌انگیزند. چشیدن طعم غذاهای محلی گیلان در ییلاقی خوش آب‌و‌هوا بسیار دلپذیر است و همچنین وجود ویلای های متعدد امکان اسکان در شب را نیز برای گردشگران فراهم کرده است.

روستای سرولات رود سر در شهر سر سبز و توریستی رودسر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *