سفر به شهر بابل مازندران

سفر به شهر بابل مازندران

شهر سرسبز و شمالی بابل یکی از شهرهای معروف استان مازندران می باشد، که به شهر بهار نارنج نیز معروف است. شما با سفر به شهر بابل می توانید از جاذبه های گردشگری فراروان آن لذت ببرید. این شهر با داشتن پتانسیل طبیعت گردی و گردشگری مناسب هرساله میزبان گردشگران طبیعت دوست بی شماری از سراسر ایران است.

سفر به بابل و جاذبه های گردشگری

آبشار درازکش

آبشار درازکش

این آبشار بسیار زیبا در 25 کیلومتری بابل واقع شده است. در این منطقه زیبا چندین آبشار متوالی به فاصله تقریبی صد متری از یکدیگر قرار دارند، که دسترسی به دوتای  اول این آبشارها آسان ولی بقیه آبشارها مسیر دشوار تری دارند. همچنین در این آبشار محیط مناسب برای شنا کردن نیز فراهم است.

آبشار شی الیم

آبشار شی الیم و سفر به شهر بابل

این آبشار زیبا در جنوب شرقی گاوزن بابل واقع شده است. آبشار شی الم در میان درختان انبوه و سرسبز چشم انداز کم نظیری را مقابل گردشگران قرار می دهد.

آبگرم ازرو

آبگرم ازرو شهر بابل

آبگرم ازرو در میان دره ای در داخل جنگل های انبوه و سرسبز و در نزدیکی رودخانه در بابل واقع شده است که به آب معدنی ازرو نیز معروف شده است. این آبگرم با دارا بودن ترکیبات گوگردی برای درمان بیماری های پوستی، روماتسیم و درد مفاصل بسیار مفید است. شما هم می توانید برای سفر به این شهر آماده شوید و با چند حرکت اقدام به اجاره ویلای لوکس در جیگو کنید، تا با رفتن به این آب گرم فوق العاده سفر بی نظری را تجربه کنید.

آبشار کیمون

آبشار کیمون

آبشار بسیار زیبا و توریستی کیمون در روستای کیمون و در 30 کیلومتری بابل واقع شده است. این آبشار زیبا و طبیعت بکر جنگل کیمون چشم انداز کم نظیری را در روستای کیمون رقم زده است.

شهر بابل و سد شیاده

شهر بابل و سد شیاده

سد شیاده بر روی رودخانه بابلرود بابل احداث شده است. این سد به دلیل موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد خود و قرار گرفتن در دل جنگل های هیرکانی و برخورداری از آب و هوای مطبوع گردشگران زیادی را سمت خود جذب می کند. همچنین امکانات ماهیگری در این سد برای مسافران فراهم است.

جنگل لفور

جنگل لفور بابل

این جنگل بکر و بسیار زیبا با درختان سر به فلک کشیده و آبشارهای متعدد و برخورداری  از آب و هوای مطبوع گردشگران بسیاری را سمت خود جذب می کند.

جنگل بابلکنار

جنگل بابلکنار

پارک جنگلی بابلکنار به مساحت 760 هکتار  و با داشتن پارک کودک ، آلاچیق و چشمه آب طبیعی یکی از جاذبه های گردشگری بابل محسوب می شود.

سفر به بابل و دریاچه کامیکلا

سفر به بابل و دریاچه کامیکلا

دریاچه فصلی کامیکلا در اطراف کوه های البرز و در بخش بندپی غربی بابل واقع شده است. این دریاچه در فصل بهار چشم انداز بسیار زیبایی دارد و گردشگران زیادی برای لذت بردن از زیبایی های این دریاچه به مقصد بابل بار سفر می بندند.

روستای فیلبند

روستای فیلبند بابل

روستای فیلبند بابل، معروف به بام شرقی مازندران، یکی از توریست پذیرترین مناطق کشور محسوب می شود که هر ساله مسافران داخلی و خارجی زیاد را می پذیرد.روستای فیلبند بابل، بر فراز طبیعت زیبای حوزه‌ مرکزی استان مازندران، واقع در شهرستان بابل، توابع دهکده‌ منطقه چلاو، دهستان خوشرود است. این روستا از معماری خاصب برخودار است، خانه های این روستا شیروانی، سنگی، گلی و چوبی است که همچنان پس از سال های زیاد بافت خود را حفظ کرده اند. قدم زدن در این روستای زیبا مثل قدم زدن روی ابر هاست، اگر قصد سفر به شهر بابل را دارید، به هیچ وجه این روستا را فراموش نکنید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید