سفر به کلاردشت مازندران

سفر به کلاردشت مازندران

سفر به کلاردشت مازندران

سفر به کلاردشت مازندران را از دست ندهید. کلاردشت که در استان سرسبز مازندارن واقع شده است با قله های متعدد خود و برخورداری از مناطق و مناظر بکر ، سرسبز  و زیستگاه پرندگان و حیوانات وحشی یکی از اصلی ترین هدف های گردشگران و کوهنوردان در طول سال می باشد.

جاده کلاردشت به عباس‌آباد

جاده کلاردشت به عباس‌آباد

جاده ی رویایی کلاردشت به عباس آباد دارای چشم اندازی بسیار زیبا و جذاب است. عبور از دل جنگل های سرسبز با درختان سر به فلک کشیده ، خاطره ای فراموش نشدنی برای گردشگران به یادگار می گذارد.

دریاچه ولشت

دریاچه ولشت کلاردشت

دریاچه زیبا و کوهستانی ولشت واقع در شمال شرقی کلاردشت در ارتفاع هزار متری از سطح دریا قرار دارد. برخورداری از آب شیرین و وجود تنوع پرندگان و گونه های مختلف گیاهی به زیبایی های دریاچه ولشت افزوده است.

دهکده مازیچال

دهکده مازیچال

منطقه مرتفع و جنگلی مازیچال تقریباً در 35 کیلومتری کلاردشت واقع شده است. مازیچال که در بلندای کلاردشت قرار دارد و می توان از آنجا ابرها لمس کرد همچنین اگر هوا صاف باشد بخش عظیم چالوس و کلاردشت زیر نگاه چشم هایتان قرار می گیرد.

کاخ اجابیت

کاخ اجابیت کلاردشت مازندران

در سفر به کلاردشت مازندران کاخ اجابیت را فراموش نکنید. این کاخ زیبا که یادگار به جا مانده از دوران پهلوی در کلاردشت است شامل دو طبقه می باشد که بنای آن به سبک غربی ساخته شده است و لوسترهای نفیسی از سقف آن آویزان است.

علم کوه

علم کوه کلاردشت

این قله زیبا در 20 کیلومتری جنوب غربی کلاردشت و در ارتفاع 4850 متری از سطح دریا واقع شده است که بعد از دماوند دومین قله مرتفع ایران محسوب می شود. علم کوه به دلیل برخورداری از شرایط مناسب کوهنوردی و داشتن قله های متعدد در منطقه تخت سلیمان و وجود انواع حیوانات ، هر ساله میزبان بسیاری از کوهنوردان و گردشگران طبیعت دوست می باشد. شما می توانید با اجاره ویلاهای کوهستانی از اقامت در کلار دشت و کوه نوردی در این قله زیبا لذت ببرید.

سنگ سماور

سنگ سماور

سنگ سماور که در مسیر علم کوه و در فاصله 20 کیلومتری از کلاردشت واقع شده است ، یکی از عجیب ترین صخره های جهان است که بسیار مورد توجه صخره نوردان و کوهنوردان قرار گرفته است.

روستای هریجان

روستای هریجان

این روستای سرسبز و باستانی در منطقه حافظت شده هریجان واقع شده است. در این روستا انواع پرندگان و حیوانات وحشی را می توان تماشا کرد که یکی از جاذبه های مورد علاقه گردشگران محسوب می شود. شما هم می توانید در سفر به کلار دشت با اجاره انواع ویلا از جیگو سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید.

رودخانه سردآبرود

سفر به کلاردشت مازندران

سردآبرود که سرچشمه آن در بلندترین کوه های منطقه البرز مرکزی مانند تخت سلیمان ، علم کوه ، سیاه کمان ، رسم بنیشت ، خرسان و… قرار دارد، دامنه کوه های یاد شده را تا دریا می پیماید. این رودخانه زیبا کلاردشت را پشت سر می گذارد و در عمق گسلی چند ده کیلومتری خود را استتار می کند. رودخانه سردآبرود كه به عنوان يكي از رودهاي حفاظت شده درياي خزر محسوب مي شود به دليل مصارف شرب، كشاورزي و آبزي پروري اهميت بسیاری دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید