سورتمه ریلی تالش

بهترین فصل برای سفر به سورتمه تالش

انتخاب شهر تالش برای مسافرت، می تواند گزینه ای هوشمندانه باشد؛ زیرا در این شهر به تمام جاذبه های گردشگری دسترسی خواهید داشت. چه اهل جنگل رفتن و کمپ های خانوادگی باشید، چه دریا رفتن و شنا در آن از لذت های سفرتان باشد،

در همه حال شهر زیبای تالش با آبشارهای مرتفع، ییلاقات سرسبز که در تابستان با آب و هوای متعادل خود می توانند روحی تازه به جسمتان ببخشد، بهترین انتخاب است.  آماده سفر به یک منطقه هیجان انگیز در این شهر هستید؟ می خواهیم به سمت سورتمه ریلی تالش که یکی از بهترین جاهای دیدنی تالش نیز است برویم تا شور و هیجان را در این منطقه زیبا به تصویر بکشیم، برای تجربه این هیجان با جیگو همراه شوید.

پارک جنگلی سیاه داران

سورتمه ریلی تالش

در سفر به شهر تالش، بهتر است به سمت 4 کیلومتری جنوب غربی، روستای سیاه داران بروید. دیدن این روستا و پارک فوق العاده آن صفای دیگری دارد. دلیل نام گذاری این روستا، درختان بلوط و سیاه آزاد است که در زمان های گذشته به صورت انبوهی، در این روستا وجود داشت. در این پارک می توانید تفریحات مفرحی مانند سورتمه سواری داشته باشید.

برای تماشای گوزن‌ ها ‌و آهوها آماده اید؟ این قسمت پارک برای دوستداران حیوانات، محلی زیبا و به یادماندنی محسوب می شود. بهتر است، توجه داشته باشید که غذا دادن به گوزن ها ممنوع است، در غیر این صورت، به آن ها آسیب می رسانید.

از گیاهان زیبایی که در این پارک به چشم می خورد، می توان به شمشادها، انجیل، بلوط، ممرز و… اشاره کرد.

منظره فوق العاده در غروب یک روز بهاری را می توانید در بام تالش، واقع در این پارک، تماشا کنید. این ویو شگفت انگیز با یک لیوان چایی و کلوچه فومن، شما را ساعت ها غرق خود می کند. این طبیعت در فصل پاییر و زمستان به قدری رویایی است که در کلمات نمی گنجد

ویژگی های سورتمه ریلی تالش

برای داشتن یک تفریح هیجان انگیز، سوار سورتمه ای با ویژگی های خاص خواهید شد. در این سورتمه امکاناتی از قبیل تنظیم سرعت را در اختیار خواهید داشت که با ایمنی بالا و اهرم های متعددی که در آن تعبیه شده است، می توانید سرعت را تا حداکثر 40 کیلومتر بر ساعت تنظیم نمایید.

 

همچنین این سورتمه فوق العاده دارای کمک ترمز بوده که برای حفظ فاصله مناسب با واگن جلویی قرار داده شده است. شما می توانید با سرعت 40 کیلومتر بر ساعت کل مسیر را بدون هیچ ترمزی به سمت جلو بروید و مسیر زیبا و سرسبز را در سرعتی بالا ببینید. همچنین می توانید با کم کردن سرعت از مسیر لذت بیشتری ببرید، فقط توجه داشته باشید که رعایت فاصله مناسب با واگن جلویی ضروری است.

درباره سورتمه تالش

سورتمه ریلی در تالش

سورتمه ای با طول چند کیلومتر، مسیرهای مارپیچ و مستقیم؛ کدام یک را انتخاب می کنید؟ مسیر مارپیچ جذاب تر به نظر می رسد. تصور کنید، با سرعت 400 کیلومتر در ساعت در مسیری، در حال چرخش هستید، درختان سرسبز را در فصل بهار و تابستان می بینید؟

منظره سورتمه

در میان جنگل ها با دیدن این همه شگفتی با سرعتی زیاد، می توانید علاوه بر هیجان، در زیبایی های محیط اطراف خود غرق شوید. این مسیر در پاییز و زمستان نیز بسیار دیدنی می باشد. زمانی که در میان مه عبور می کنید

سورتمه تالش

و درختانی را که با رنگ های زرد و نارنجی خود نمایی می کنند، می بینید؛ تا به حال، شگفتی های خلقت و هیجان را در کنار هم تجربه کرده اید؟ این سورتمه فوق العاده می تواند بهترین لحظات را در سفر به تالش برای شما ثبت کند.

امکاناتی موجود در اطراف سورتمه ریلی تالش

امکانات سورتمه تالش

بهتر است، انتظار هتل 5 ستاره و امکانات زیادی را از این منطقه نداشته باشید؛ اما منظره فوق العاده آن می تواند، آرامشی وصف نشدنی به همراه هیجان سورتمه، برایتان فراهم کند.

این پارک و منطقه دارای امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، پارکینگ هایی با هزینه پایین، رستوران هایی که در آن غذاهای لذیذ محلی 

رستوران سورتمه تالش

و کباب های ایرانی و گیلانی سرو می شود، آلاچیق هایی متعدد و سرپوشیده که در هنگام بارش باران خیس نشوید و… است.

رستوران سورتمه تالش

پارکینگ سورتمه تالش

سورتمه ریلی تالش دارای پارکینگ و بزرگی هست با توجه به درختانی که در اطراف این پارکینگ قرار دارند، سایه خوبی در پارکلینگ وجود دارد و از تابش نور مستقیم خورشید به خودرو های شما جلوگیری میکند.

پارکینگ سورتمه تالش

موقعیت جغرافیایی و ساعت کاری سورتمه تالش

این سورتمه هیجان انگیز در شهر زیبای تالش قرار دارد. می توانید به صورت هوایی به سمت مرکز استان بروید و از آن جا با سواری 102 کیلومتر را سپری کنید تا به تالش برسید. قطارهایی نیز به شهر رشت وجود دارد که از مسیر بسیار زیبایی عبور کرده و سفری رویایی را فراهم می کند. همچنین می توانید با اتوبوس و یا سواری از شهر مبدا خود به صورت مستقیم به تالش بروید.

برای رسیدن به این سورتمه لازم است به سمت خیابان خرمشهر، برانید. پس از آن به سمت جاده آستارا حرکت کنید (خیابان شهید رجایی). اگر مسیر تابلوهای موجود را دنبال نمایید، به راحتی می توانید به پارک برسید. پس از رسیدن به پارک، بلندترین سورتمه ایران را که در میان طبیعت شگفت انگیز تالش قرار دارد، خواهید دید.

در فصل بهار و تابستان می توانید، از ساعت 8 صبح تا 8 شب از این وسیله تفریحی استفاده کنید. در فصل پاییز و زمستان این تایم به 6 عصر کاهش می یابد. برای اطلاع از قیمت ها می توانید با شماره 01344226755 تماس بگیرید.

شرایط استفاده از سورتمه ریلی تالش

این سورتمه 1 کیلومتر و 55 متری که در سال 1389 افتتاح شد، به صورت تک نفره و دو نفره استفاده می شود. بهتر است، توجه داشته باشید که مجموع وزن دو نفر، بایستی کمتر از 120 کیلوگرم باشد. در این وسیله هیجان انگیز، امکاناتی مانند پدال ترمز خواهید داشت تا در صورت نیاز، سرعت خود را کاهش داده و یا بایستید. 

سورتمه تالش به قدری مطمئن و ایمن ساخته شده است که در روزهای بارانی و فصل زمستان نیز قابل استفاده می باشد. درواقع باران، پوشش های گیاهی و…. نیز نمی توانند مانعی در مسیر ریل شده و حتی باعث لیز خوردن آن شوند. سورتمه شما به هیچ وجه از مسیر ریل جدا نخواهد شد، حتی در صورتی که سرعتتان، بالاترین حد ممکن باشد. همچنین کمربند ایمنی و پوشش فلزی اطراف ریل، باعث ایمنی بیشتر شده اند.

سورتمه ریلی تالش به دو صورت تک نفره و دو نفره ساخته شده است، در حالتی که از واگن دو نفره استفاده می کنید، شخصی که وزن بیشتری دارد، بهتر است در عقب بنشیند و کنترل ترمز و سرعت را بر عهده بگیرد. همان طور که می دانید، مسیر مارپیچی و مستقیم سورتمه فضایی شگفت انگیزی ایجاد کرده است؛ از این رو برای ثبت تصاویری در این فضا، دوربین هایی قرار داده شده است که به صورت اتوماتیک عکس برداری می کنند، شما می توانید با پرداخت هزینه، عکس خود را چاپ کنید.

اگر می خواهید هیجان بیشتری را تجربه کنید، بهتر است سرعت را کاهش نداده و ترمز نگیرید. (برای این کار لازم است با سورتمه جلویی خود فاصله گرفته و به راحتی و بدون مانع، مسیر را با سرعت دلخواه طی کنید).

تصور کنید هوای پاییزی را که در میان جنگل های فرو رفته در مه و باران های نم نم، از میان درختان با سرعتی زیاد عبور می کنید؛ چه لحظات دلپذیری!

پاییز پارک جنگی سیاهداران

بهترین زمان برای سورتمه سواری

بد نیست بدانید که در تمام فصل های سال امکان سوار شدن در سورتمه برای گردشگران و مسافران فراهم شده است که این امر از ویژگی های خاص این سورتمه به حساب می آید تا تمام افراد در هنگام سفر به شهر زیبای تالش، سورتمه هیجان انگیز آن را از دست ندهند. به طور حتم افراد زیادی عاشق طبیعت زرد و نارنجی پاییزی و باران های نم نم فصل پاییز هستند و یا برخی افراد درختانی پوشیده با لباس سفید زمستان را ترجیح می دهند؛ بنابراین سورتمه تالش در تمامی فصل های سال، قابل استفاده می باشد.

برای اینکه بتوانید گوزن ها را ببینید و هوای گرم و شزجی را تحمل نکنید، بهتر است در فصل بهار و پاییز به این منطقه زیبا سفر کنید. اما به یاد داشته باشید که طبیعت شمال در تمام فصل های سال، زیبایی خاص خود را دارد. همچنین هر شخصی با توجه به سلیقه و تایم مرخصی خود می تواند، بهترین زمان را تعیین کند.

بهترین فصل برای سفر به سورتمه تالش

عکس سورتمه ریلی تالش

پارک جنگلی سیاهداران جز زیباترین پارک های کشور است که شما میتوانید در این مکان جاذبه های دیدنی را مشاهده کنید، سورتمه ریلی که در این مکان قرار دارد جذابیت سیاهداران را چندین برابر کرده است، در ادامه به سراغ تصاویری از این پارک خواهیم رفت.

 

در سفر به تالش، پارک جنگلی سیاه داران، کجا اقامت داشته باشیم؟

اگر می خواهید زندگی روستایی را در کلبه های چوبی و جنگلی تجربه کنید، اقامتگاه بومگردی واقع در این روستا انتخاب مناسبی است که فاصله بسیار کمی با سورتمه ریلی تالش و پارک دارد. همچنین در این مناطق اقامتگاه هایی سنتی با بام های سفالی زیادی وجود دارد که محیطی آرامش بخش برای استراحت شما فراهم می کند. در حالت کلی، شهر تالش به عنوان یک منطقه گردشگری با جاذبه های فراوان و اقامتگاه های چوبی، جنگی و مدرن بوده و می تواند تجربه ای فوق العاده برای یک سفر را ایجاد نماید.

رزرو اقامتگاه در تالش

از آن جایی که جاذبه های گردشگری فراوانی در این شهر وجود دارد، به همین دلیل بهتر است مکانی برای اقامت چند روزه رزرو کنید. برای پیدا کردن بهترین مکان برای اقامت و اجاره ویلا در تالش به سایت جیگو مراجعه کرده و با انتخاب تاریخ و نوع خانه مورد نظر (ویلاهای لاکچری استخردار، کلبه های جنگلی، سوئیت و…) بهترین گزینه را انتخاب نمایید

تصور کنید در یک روز بهاری چشمان خود را در خانه های چوبی باز می کنید، به حیاط خانه که همچون جنگلی پراز درخت است، می روید، عسل محلی به همراه سرشیر، پنیر و کره را برای صبحانه میل کرده و در اطراف خانه قدم می زنید. غذاهای محلی و خوشمزه گیلانی را برای ناهار میل کرده و آماده یک ماجراجویی در کوه ها، جنگل ها و مناطق بکر گیلان می شوید.

اگر سفری ماجراجویانه به سمت تالش داشتید، دیدن طبیعت فوق العاده به همراه هیجان و سرعت در سورتمه ریلی تالش از دست ندهید.

خرید بلیت سورتمه ریلی تالش

جاذبه های اطراف سورتمه تالش

دریاچه سراگاه تالش بی شک یکی از جذات ترین جاذبه های تالش است که در نزدیکی سوتمه ریلی تالش قرار دارد.

حویق و چوبر, دوشهری که تقریبا در نزدیکی سورتمه تالش قرار دارند, پیشنهاد ما این است تا حتم از جاهای دیدنی حویق و چوبر دیدن کنید جنگل های پر از زیبایی و رمز راز.

4.3/5 - (3 امتیاز)

9 دیدگاه

 1. به همراه خانواده دو سال پیش به این مکان خفن خوشگل رفتیم, هرچقدر از خوشگل بودن این منطقه بگم کم گفتم?
  امکانات نسبتا خوبی هم داره کار مارو راه انداخت, واقعا این مکان رو برای سفر به هرکسی پیشنهاد میکنم

  1. باتشکر از شما بابت نظرتان. قطعا همینطور هست که شما میفرمایید سورتمه ریلی تالش یکی از جذابیت های این منطقه هست

 2. وای گوزن هاش فقط یه روز عالی و بی نظیری رو با همسرم توی پارک سیاهداران گذروندم, پیشنهاد میکنم اگه میرید فصل پاییز برید توی پاییز جذابیت این منطقه چندین برار میشه.

  1. ممنون از پیشنهاد شما
   بله در فصل پاییز جذابیت پارک جنگلی سیاهداران چندین برابر میشود

 3. چقد جاهای قشنگیه امیدوارم یه روز بتونم به اینجا سفر کنم فکر توی دل جنگل سورتمه سواری کنی:)

  1. با سپاس از شما بابت نظرتان
   بله شما با رفتن به سورتمه ریلی تالش میتوانید در دل جنگل سورتمه سواری کنید

 4. درود وقت شما بخیر من یه سوالی داشتم میخاستم بدونم آیا هنگام برف نیز امکان استفاده از سورتمه ریلی تالش وجود دارد؟ یا فقط هنگامی که هوا آفتابی باشد امکان استفاده از سورتمه هست؟
  ممنون از مقاله خوبتون

 5. درود ممنون از مقاله خوبتون، میخاستم بدونم آیا ویلای اطراف سورتمه ریلی تالش هست که قیمتش هم مناسب باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید