اولسبلنگاه ماسال

اولسبنگاه ماسال

زیبا ترین ییلاق استان گیلان را بشناسید!

در فصل های گرم مانند تابستان، ییلاقات بهترین مکان برای سفر به شمار می آیند. آب و هوای فوق العاده ای که در این مناطق وجود دارد، نسیم خنک و ملایم، روحتان را نوازش می دهد. مسیری که با کوه های در کنار هم و سرسبزی بی نظیری که در آن دیده می شود، شبیه به کارتون های دوران کودکی مان می باشد. برای آشنایی با ییلاقات اولسبلنگاه ماسال، بهشتی کوچک در دل ماسال ما را در سفری خیالی همراهی کنید.

اولسبنگاه ماسال

گیلان زیبا و بهشت کوچک آن

آماده سفر هستید؟! فصل گرم را برای مسافرتی چند روزه به سمت شمال کشور انتخاب کرده اید؟! پس بهتر است به سمت ییلاقات که در تمام فصل ها آّب و هوای خنک دارد، بروید. ماسال به عنوان یکی از شهرهای توریستی گیلان و مناظر بی نظیرش مورد توجه گردشگران می باشد.

اولسبنگاه ماسال

در مورد ییلاق اولسبلنگاه ماسال

این روستای بی نظیر اسم خود را از زبان تالشی (زبان شیرین مردم محلی این منطقه) گرفته است. اولسا به معنی درخت مَمرَز و بلنگاه بلندی می باشد، درواقع جایگاه بلندی که روی آن درخت ممرز وجود دارد. در این منطقه ساخت و ساز محدود بوده و سازمان منابع طبیعی آن را محدود کرده است. تنها مصالحی که در ساختمان های این منطقه می توان استفاده کرد، چوب بوده و همچنین آب و برق در این روستا وجود ندارد. موتور برق و پنل های خورشیدی منبع تولید برق این مناطق است. برای آب نیز چشمه های گوارا و جاری به کار برده می شود.

شما بعد از 12 شب این منطقه را غرق در سکوت و خاموشی خواهید دید، بنابراین اگر برای کمپ به این منطقه رفته اید، چراغ قوه به همراه داشته باشید. اگر می خواهید سوغاتی از این ییلاق بی نظیر برای آشنایان خود بخرید، محصولات طبیعی مانند عسل و لبنیات بهترین گزینه هستند.

اولسبنگاه ماسال

به سمت ییلاق زیبای اولسبلنگاه ماسال

از پایین ترین قسمت ماسال شروع می کنیم، رودخانه جاری، درختان تنومند و سبز که در سرتاسر جاده کشیده شده اند، می توانید در این مسیر فوق العاده توقف کرده و ناهار خود را در این مسیر صاف و کنار رود میل کنید. در مسیری که به سمت بالا می روید، دکه هایی را می بینید که آلاچیق هایی درست کرده اند و از کنار رودخانه ای عبور می کند.

با حال خوب مسیر را ادامه دهید، هرچه بالاتر می روید، به آسمان نزدیک تر شده و گویی در میان ابرها حرکت می کنید. اقیانوس ابری اولسبلنگاه ماسال بهترین مکان برای گردشگری به حساب می آید. کوه های تالش را در این مسیر می بینید، کوه هایی که یک سمت آن پوشیده از برف و یک سمت آن درختان و سرسبزی همیشگی دیده می شود! گویی زمستان و تابستان را در یک قاب داشته باشید. کلبه های چوبی را می بینید؟! تصور کنید در این کلبه ها شب را به صبح برسانید و این منظره را برای همیشه جزء خاطرات خود ثبت کنید.

چه چیزی بهتر از این؟! صبح از خواب بیدار می شوید، ابرها را در مقابل خود می بینید، گویی خانه ای در آسمان ها دارید، صدای پرندگان، کوه هایی که در مقابلتان قرار دارد، سرسبزی ییلاق که به زیبایی به چشم می رسد، گویی درون یک دنیای دیگر قدم گذاشته اید! صبحانه را می توانید املتی روی هیزم درست کنید و با این ویو بی نظیر نوش جان نمایید. با نزدیک شدن به ظهر ابرها پراکنده شده و منظره ی زیبای ییلاق دیده می شود. شما می توانید در حالی که در طبیعت و روی کوه ها قدم می زنید، از خنکی آن نیز نهایت لذت را ببرید. اگر عاشق سلفی گرفتن و عکاسی از طبیعت هستید، ماسال بهترین مکان برای دوست داران عکس و افراد فعال در فضای مجازی می باشد.

اولسبنگاه ماسال

بهترین فصل برای سفر به اولسبلنگاه ماسال

همان طور که در بالا گفته شد، ییلاقات گیلان دارای آب و هوای خنکی می باشد. از این رو اکثر افراد در فصل های گرم سال مانند بهار و تابستان به آن جا سفر می کنند. اگر می خواهید از گرمای شهر و هوای شرجی مرکز شهر دور باشید، ییلاقات را برای سفر خود انتخاب نمایید.

پاییز رنگی رنگی که بهترین فصل برای سفر است، در این منطقه به صورت درختانی زرد و نارنجی کوه هایی که قسمتی از آن پوشیده از برف هستند و قسمت دیگر سرسبز می باشند، دیده می شود.

دیدن زمستان های ماسال نیز خالی از لطف نمی باشد. کوه های پوشیده از برف، منظره ای فوق العاده به وجود می آورند. فقط توجه داشته باشید که در هنگام بارندگی برف برای امنیت خود، با خودروهای سبک سفر نکنید. چون احتمال گیر کردن وجود دارد. اگر اهل سفرهای زمستانی هستید، در این منطقه فصل زمستان را همراه با سردی هوا و زیبایی بسیار خواهید داشت.

تمامی فصل ها در شمال زیبا لذت خاص خود را دارد. بنابراین با توجه به سلیقه و کارتان بهترین زمان را انتخاب کنید.

اولسبنگاه ماسال

مسیر دستیابی به ییلاقات اولسبلنگاه ماسال

برای اینکه به سمت اولسبلنگاه ماسال و زیبایی های تمام نشدنی آن بروید، بایستی در ابتدا به مرکز گیلان و شهر رشت رفته، از طریق راه هوایی (فرودگاه سردار جنگل) و یا ریلی (مسیری بسیار جذاب و طبیعتی چشم نواز) به رشت می رسید. سپس با سواری به 50 کیلومتری غرب شهر رشت رفته (25 کیلومتری جنوب ماسال) و به این مسیر خوش آب و هوا می رسید. درواقع این ییلاق در ارتفاعات ماسال قرار دارد. در صورتی که با ماشین هایی نظیر آفرود و شاسی بلند مسیر ماسال تا این ییلاق زیبا را بروید، با امنیت کامل و هیجان بیشتر به ییلاقات زیبا می رسید. این ییلاقات 489/1 متر از سطح دریا فاصله دارند.

اگر در پایتخت زندگی می کنید، لازم است از راه آزادراه قزوین- رشت حدود 6 ساعت رانندگی کنید.

اولسبنگاه ماسال

در ماسال و منطقه ییلاقی آن، کجا اقامت داشته باشیم؟

اکثر افرادی که به ماسال می روند، غرق زیبایی های ان شده و ترجیح می دهند شب را در آن جا بگذرانند و روزی دیگر از طبیعت چشم نواز آن بهره ببرند. اگر اهل کمپینگ هستید، می توانید در این مناطق چادر بزنید. فقط توجه داشته باشید که شب های ییلاق اولسبلنگاه ماسال بسیار سرد بوده و اگر امکانات کافی نداشته باشید، اذیت می شوید. کلبه های چوبی در اندازه های مختلف وجود دارد. شما می توانید با توجه به تعداد خود خانه های قدیمی را اجاره کنید.

اکثر کلبه ها مجهز به امکاناتی هستند و شما می توانید با خیالی آسوده با خانواده و دوستان خود اوقات خوبی داشته باشید. شب را کنار پنجره بنشینید و زیبایی های آسمان را تماشا کنید. اگر جزء افرادی هستید که هتل را به کلبه ها ترجیح می دهید، می توانید در هتل هایی که در این منطقه ساخته شده است مانند هتل فردین معصومی که در ابتدای روستا بر روی کوه ها ساخته شده، بروید. بنابراین با توجه به سلیقه خود، به سایت جیگو مراجعه کرده و با انتخاب روز مورد نظر خود، مکان را تعیین کنید تا مناسب ترین مکان به شما پیشنهاد داده شود.

3.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید