نمین تلاقی ییلاق و جنگل

نمین تلاقی ییلاق و جنگل یکی از مناطق زیبای گردشگری است که در 5 کیلومتری اردبیل قرار دارد و هم‌جوار با استان گیلان است. نمین از شهرهای مرزی و همسایه کشور آذربایجان است همچنین از جاذبه‌های طبیعی فراوانی برخوردار است. هم جواری با گیلان باعث شده از آب‌ و‌ هوای مساعدی برخوردار باشد، همچنین باعث رونق و توسعه کشاورزی در این منطقه شده است. این شهر با داشتن ظرفیت گردشگری خود هرساله میزبان هزاران مسافر از سراسر کشور است.

راه دسترسی

نمین تلاقی ییلاق و جنگل

فاصله این شهر زیبا تا مرکز استان اردبیل تنها 25 کیلومتر است و شما در مدت زمان تقریبی 30 دقیقه می توانید به نمین برسید.

جاذبه های گردشگری

جنگل فندقلو

نمین تلاقی ییلاق و جنگل

این جنگل زیبا در 10 کیلومتری جنوب شهر نمین و در مسیر بین نمین و آستارا واقع شده است. این جنگل به علت وفور درختان فندق به جنگل فندقلو معروف شده است اما علاوه بر فندق درختانی مانند سیب وحشی، آلوچه، ازگیل و بوته های تمشک و توت فرنگی نیز در این جنگل وجود دارد. سوسن چلچراق از نادرترین گل های دنیا نیز در این جنگل رشد می کند. از امکانات فندقلو می توان به وجود استخر آب گرم طبیعی داخل جنگل و پیست اسکی برای استفاده در فصل زمستان را نام برد.

آبشار شورشورنه

این آبشار زیبا که در 10 کیلوتری نمین تلاقی ییلاق و جنگل و نزدیکی جنگل فندقلو واقع شده است که بسیار زیبا و داری چشم اندازی کم نظیر می باشد.

موزه نمين (صارم السلطنه)

موزه باستانی نمین که متعلق به میرکاظم خان حاکم حکومت محل ثلاثه مرزی و داماد عباس میرزا بوده که مرکز حکومت خود را نمین قرار داده بوده است.

روستای گلشن

نمین تلاقی ییلاق و جنگل

در شرقی ترین نقطه استان اردبیل و شهرستان نمین روستایی مرزنشین  و زیبایی  وجود دارد که مردمان آن به دامداری و کشاورزی مشغول اند و به زبان شیرین تالشی تکلم می کنند.

سخن آخر

استان اردبیل به دلیل داشتن آب و هوای مطبوع هرساله میزبان هزاران مسافر دور و نزدیک است. اگر شما هم قصد سفر به این استان زیبا را دارید حتما از شهرستان نمین دیدن کنید. همچنین شما می توانید به راحتی با جیگو انواع ویلاهای کوهستانی و لوکس را در نمین تهیه کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *