شیخانبر لاهیجان

شیخانبر لاهیجان

شیخانبر لاهیجان را بشناسید

قصد سفر به شهر زیبای لاهیجان را دارید؟! در مورد جاهای دیدنی لاهیجان مانند شیخانبر لاهیجان چیزی شنیده اید؟! منطقه دیدنی که در کمرکش کوهی بسیار سرسبز وجود دارد، درختانی که در کل طول مسیر وجود داشته و آن منطقه را زیبا کرده اند. اگر قصد سفر به شهر لاهیجان را دارید، ما را در ادامه همراهی کنید تا سفری در شمال ایران و کوه های سرسبز داشته باشید.

شیخانبر لاهیجان را بشناسید

درباره شیخانبر 

این منطقه علاوه بر زیبایی بی همتایی که دارد، در زمان صفویان به دلیل زیارت مرقد جد مادریشان شیخ زاهد توجه زیادی شده است. شیخ تاج ‌الدین ابراهیم که به شیخ زاهد گیلانی شناخته شده و از درویشان بسیار بزرگ و استاد شیخ صفی‌ الدین اردبیلی بوده و همچنین مردم وی را بسیار دوست می داشتند. از این رو بقعه ای که در شیخانبر قرار دارد، یک گنبد با 8 ترک فیروزه ای بوده و در میان مزرعه های چای و برنج ساخته شده است.

سنگ های بسیار بزرگی در شاه خانی ور (شاه = بزرگ، خانی = چشمه، ور = کنار) که در منطقه عمر سنگ قرار دارد، نشانگر این موضوع می باشد که در این مناطق سپاهیان زیادی قرار داشت. همچنین خرابه هایی در اطراف شیخ زاهد دیده می شد که بناهای آجری است. از زیبایی های این منطقه می توان به چشمه زلال آب نیز اشاره کرد.

درباره شیخانبر

محل دسترسی به  منطقه های زیبا شیخانبر لاهیجان

شیخانبر لاهیجان در ۳ کیلومتری سمت راست جاده شهر لاهیجان به لنگرود می باشد که به صورت بسیار خاصی بر کمرکش کوه سرسبز و نزدیک مزارع قرار دارد. لاهیجان از شهرهای شرق گیلان سمت خاور سفیدرود می باشد. شما اگر از سمت پایتخت به شهر لاهیجان سفر می کنید، می توانید به صورت هوایی به این شهر رشت آمده، سپس با سواری به شهر لاهیجان بروید. در غیر اینصورت با سواری شخصی خود می توانید این جاده زیبا را در 5 الی 6 ساعت طی کنید، تا به این مکان جذاب دسترسی پیدا کنید. فاصله شیخانبر تا لاهیجان از مسیر بلوار امام رضا و شیخ زاهد تقریبا 8 دقیقه است.

این منطقه به دو بخش جلگه ای (آب و هوایی معتدل) و کوهستانی (ارتفاعاتی سردسیر) و در حالت کلی خوش آب وهوا به حساب می آید. کوهستان این منطقه در دو رشته موازی جنوب شهر قرار گرفته است.

محل دسترسی به این منطقه زیبا

کدام فصل برای سفر مناسب است؟

از آن جایی که این منطقه بر روی کوه قرار دارد و فاصله اش با دریا زیاد می باشد، دارای آب و هوایی معتدل و خنک می باشد. شما می توانید در فصل های گرم سال مانند بهار و تابستان به این مکان سرسبز سفر کنید و خنکی هوا روح و جسمتان را نوازش کند. در این فصل ها گل هایی با رنگ های صورتی، زرد، سفید، قرمز و… در سراسر مسیر وجود دارند و شما می توانید بوی فوق العاده آن را استشمام کنید.

فصل پاییز را در تمام رمان ها و فیلم های رمانتیک به درختان زرد و نارنجی پوش، نم نم باران، نسیم ملایم و روح نواز، پیاده روهای پوشیده از برگ هایی به رنگ درخت و… معرفی می کنند. شما می توانید تمامی این صحنه ها را در این منطقه زیبا ببینید. وقتی پله ها را سپری می کنید تا به سمت گنبد بروید، زمانی که در نقطه آخر می ایستید و گویی کل شهر در زیر پای شما قرار دارد، تمام حال خوب به شما منتقل می شود. پاییز شمال را به هیچ عنوان از دست ندهید.

کدام فصل برای سفر به شیخانبر لاهیجان مناسب است؟

در طول مسیر شیخانبر لاهیجان

تصور کنید شب را در یکی از خانه های ویلایی در لاهیجان که با ویو به سمت کوه، جنگل و یا استخر بوده به صبح رسانده اید، برای یک روز تفریحی و هیجان انگیز آماده اید؟!

به سمت شیخانبر حرکت می کنید، خودرو خود را لازم است در پایین پارک کرده و پیاده به سمت بالا بروید. در مسیر پله هایی دیده می شود که کنارش آب هایی زلال در حال جاری شدن است. درختان و گل هایی در سرتاسر مسیر، به جذابیت این منطقه افزوده اند. می توانید ناهار خود رستوران های سنتی که با گلدان های رنگی و زیبا تزئین شده اند، غذاهای محلی چون ترش تره، باقالی قاتوق، میرزا قاسمی و… نوش جان کنید. اگر شما اهل عکاسی از خود و یا جاهای دیدنی هستید، در طول این مسیر می توانید عکس های فوق العاده ای را ثبت کنید.

پس از رسیدن به بقعه می توانید معماری بی نظیر این مکان تاریخی را ببینید و اگر اهل هنر و معماری هستید، این بنا که به عنوان آثار ملی ثبت شده است، برای شما جذابیت بیشتری خواهد داشت. خادمانی که در این مکان وجود دارد، انسان هایی بسیار مهربان بوده و به گربه هایی که در آن جا زندگی می کنند، غذا می دهند. (شما مهربانی را در اکثر مردم استان گیلان می توانید ببینید). این منطقه طوری قرار گرفته است که حس می کنید، کل شهر در زیر پایتان بوده و خانه هایی با سقف های رنگارنگ را مشاهده می کنید.

تمامی ایرانی ها علاقه بسیاری به چای دارند، در این منطقه می توانید چای خوش عطر و نوشیدنی بسیار محبوب را که در مزارع همین منطقه کشت می شود، بنوشید و یک عصر بهاری و یا پاییزی را برای خود بسازید. مزارع مختلفی با گیاهان و میوه های ارگانیک در مسیر رو به پایین وجود دارد. شما می توانید یک روز کاملا تفریحی و جذاب را در این منطقه سپری کنید.

برای اجاره انواع خانه های مطمئن و زیبا رو به جنگل، کوه و… در شمال کشور می توانید با خیالی آسوده به جیگو مراجعه کنید. فقط توجه داشته باشید که چند هفته زودتر اقدام به رزرو نمایید.

در طول مسیر شیخانبر

و در آخر

همان طور که می دانید، زیبایی هایی شمال کشور و طبیعت بی نظیر، آب و هوای معتدل و تمیز را نمی توان در جملات وصف کرد. اگر قصد سفر به سمت لاهیجان را داشتید، منطقه شیخانبر لاهیجان را به هیچ عنوان از دست ندهید.

همچنین در نظر داشته باشید که جهت اجاره ویلا در لاهیجان و اقامت در این شهر زیبا میتوانید به صفحه رزرو ویلا در سایت جیگو مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید