گیسوم تکه ای ازبهشت

جنگل زیبای گیسوم که از درختان پر رمز و راز و سر به فلک کشیده که زیر آن را چمن های سبز، مخمل بافی کرده اند، به همراه دریای خزر فضای شور انگیزی را خلق کرده است. این منطقه زیبا یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی تالش می باشد که بین پره سر و اسالم قرار گرفته است. و همه ساله میزبان هزاران میهمان خارجی و داخلی از سراسر دنیا می باشد، که از این منطقه بکر جنگلی و پارک ساحلی دیدن می کنند.

مسیر دسترسی به گیسوم

چند دلیل برای این که گیسوم را انتخاب کنیم

برای رفتن به این شهر از طرف رشت باید به سمت تالش ره سپار شویم و فاصله ای تقریبا  87 کیلومتری را طی کنیم که این مکان زیبا 5 کیلومتر بعد از پره سر و 20 کیلومتر مانده به تالش قرار دارد.

جاذبه‌های گردشگری 

جاده زیبای گیسوم

چند دلیل برای این که گیسوم را انتخاب کنیم

جاده گیسوم که از داخل جنگل این شهر به دریا منتهی می شود. درختان سر روی دوش یکدیگر گذاشته اند و دالانی سبز شکل داده اند که بسیار زیبا و جذاب است. درباور آدمی نمگنجد چنین جاده ای وجود داشته باشد و قدم زدن در این جاده و شنیدن صدای پرندگان خاطره ای ابدی از این جا به یادگار می گذارد.

پارک جنگلی

چند دلیل برای این که گیسوم را انتخاب کنیم

در پارک جنگلی گیسوم امکانات فراوانی را برای استفاده مسافران فراهم آورده اند تا مسافرت میهمانانشان لذت بخش تر شود. امکاناتی از قبیل: پارکینگ در داخل محوطه ی پارک، وسایل بازی برای کودکان، ورزشگاه، اردوگاه، پلاژ، هتل، مناطق پیک نیک، مسیر های پیاده روی، کمپینگ طبیعی، جت اسکی، قایق سواری، پاراگلایدر، موتورچهارچرخ و… .

 

سوغات و صنایع دستی 

در ابتدای ورودی جاده گیسوم به سمت دریا بازار فصلی کوچکی همیشه دایر است و سوغاتی های زیادی مثل انواع صنایع دستی مردم این منطقه عرضه میشود. همچنین بازار بزرگتری در ساحل این شهر مهیا است که وسایل مختلفی را در معرض نمایش گذاشته اند.

سخن آخر :

باید گفت گیسوم طلاقی بین جنگل و دریاست. به‌جرئت می توان گفت جاده این شهر یکی از خاص ترین جاده های دنیاست که از بین درخت های انبوه منتهی به دریا می شود. شاید این سوال برای شما به وجود آمده باشد که آیا تهیه ویلا در گیسوم کار آسانی است یا نه ؟ باید گفت که اجاره ویلای جنگی و اجاره ویلاهای ساحلی در گیسوم با جیگو اصلا کار سختی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید