سرعین شهر چشمه های بهشتی

سرعین شهر چشمه های بهشتی نام دارد و در 30 کیلومتری اردبیل واقع شده است. نام سرعین به معنی سرچشمه است. این شهر به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه سبلان و برخورداری از مناطق سرسبز و وفور چشمه های آب گرم طبیعی که خاصیت درمانی نیز دارند به شهر چشمه های بهشتی معروف شده است، که هر ساله میزبان هزاران گردشگر از سراسر نقاط دنیا به این شهر توریستی است.

راه دسترسی

سرعین شهر چشمه های بهشتی

شهر سرعین در ۰۴/۴۸ درجه طول شرقی و ۰۹/۳۸ درجه عرض شمالی با مساحتی بیش از ۱۲۸۰۰۰۰ متر مربع در ۲۸ کیلومتری غرب شهر اردبیل قرار دارد. ارتفاع متوسط شهر از سطح دریا ۱۶۵۰ متر می‌باشد.

جاذبه های گردشگری

آب گرم سرعین

سرعین شهر چشمه های بهشتی

آب گرم سرعین یکی از نقاط توریست پذیر استان اردبیل و شهر سرعین می باشد که به علت داشتن آب گرم طبیعی شهرت جهانی دارد. مجتمع های آب درمانی سرعین دارای امکاناتی از قبیل انواع استخرهای سرپوشیده، سونای خشک و بخار، انواع دوش و وان‌ های تک ‌نفره و … را دارد که هرساله پذیرای هزاران مسافر داخلی و خارجی می باشد. شما می توانید با اجاره انواع ویلاهای کوهستانی و ویلاهای لوکس از اقامت در سرعین لذت ببرید.

دهکده صخره‌ای ویند کلخوران

سرعین شهر چشمه های بهشتی

در 5 کیلومتری جنوبی غربی سرعین و در نزدیکی جاده اردبیل به نیر دهکده ای بسیار زیبا و باستانی  وجود دارد. این دهکده زیبا با خانه‌ های سنگی که از معماری خاص قدیمی برخوردار است، بسیار زیبا و کم‌ نظیر طراحی شده است.

تپه باستانی آناهیتا

سرعین شهر چشمه های بهشتی

تپه باستانی آناهیتا که در قسمت غربی سرعین واقع شده است. دارای اشیاء ی باستانی کشف شده زیادی است که بیشتر متعلق به دوره ی هزاره اول و دوم پیش از میلاد است.

پیست اسکی آلوارس

سرعین شهر چشمه های بهشتی

در دامنه کوه استوار سبلان و در 24 کیلومتری سرعین و روستای آلوارس پیست اسکی آوارس قرار دارد که از  مکان های مورد علاقه اسکی بازان در اکثر طول سال است. همچنین به علت دارا بودن برف در طول سال یکی از جاذبه های گردشگری اصلی سرعین به شمار می رود.

روستای آتشگاه

این روستای زیبای باستانی و تاریخی که در شمال سرعین واقع شده است به دلیل حضور تپه های باستانی در آغوش طبیعت بکر و سرسبز، چشم انداز کم نظیری را برای گردشگران پدید اورده است.

روستای شایق

سرعین شهر چشمه های بهشتی

روستای شایق در 7 کیلومتری غرب سرعین واقع شده است. این روستا به دلیل قرار گرفتن در مسیر پیست اسکی الوارس و همچنین به دلیل داشتن آب و هوای بی نظیر و طبیعتی سرسبز، یکی از جاذبه های گردشگری سرعین به حساب می آید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *