سفر به شهر فومن را فراموش نکنید

سفر به شهر فومن

شهر زیبای فومن که دارای تاریخی سه هزار ساله است، یکی از قدیمی ترین شهرهای شمال ایران محسوب می شود. فومن علاوه بر اهمیت باستانی خود، دارای آب و هوایی بسیار مطبوع و مناطق بکر طبیعی است که ترکیب این دو  ویژگی باستانی و زیبایی طبیعی باعث شده است سفر به شهر فومن طرفداران زیادی از سراسر نقاط جهان داشته باشد.

جاذبه های گردشگری

قلعه رودخان فومن

سفر به شهر فومن را فراموش نکنید

این قلعه زیبا و باستانی که در 20 کیومتری شهر فومن واقع شده است، به جا مانده از تاریخ دوران ساسانیان است. و یکی از منحصر به فرد ترین ویژگی آن داشتن  سیستم دفاعی فوق العاده  است که هیچ دشمنی در طول تاریخ موفق به فتح این قلعه نشده است. این قلعه از بخش های مختلفی مانند: قورخانه برای انجام کارهای نظامی و سکونت در آنها همچنین دو ارگ برای سکونت حاکم وقت و خانواده آن و… تشکیل شده است. شما می توانید با اجاره ویلاهای جنگی از این قلعه تاریخی و زیبا لذت ببرید.

پارک فومن

سفر به شهر فومن را فراموش نکنید

پارک فومن از دوست داشتنی ترین نقاط دیدنی فومن به شمار می رود که گردشگران زیادی را سمت خود جذب می کند. در این پارک مجسمه های مختلفی وجود دارد که هر یک از آنها بیانگر نکته ای هستند، برای مثال مجسمه ی کودکان خندان که در حال بازی محلی شان هستند و مجسمه چهار دختر که بیانگر کار کشاورزی و سخت کوشی زنان این دیار است. همچنین این پارک دارای امکانات بازی مهیج و جذابی است که باعث رونق دوچندان این پارک شده است.

روستای فوشه

سفر به شهر فومن را فراموش نکنید

در سفر به شهر فومن حتما از روستای فوشه دیدن کنید. این روستای زیبا و جنگلی در 22 کیلومتری از فومن واقع شده است، که دارای چشم اندازی کم نظیر است و از سمت جنوب و غرب، توسط مناطق کوهستانی و جنگل های انبوه احاطه شده است.

غار خون فوشه

سفر به شهر فومن را فراموش نکنید

این غار زیبا که در نزدیکی قلعه رودخان و با فاصله 15 کیلومتری از روستای فوشه واقع شده است، غاری است با تاریخ سه هزار ساله. همچنین در مسیر رسیدن به این مکان زیبا جاذبه های طبیعی زیبایی  وجود دارد.

بقعه سبز قبا

سفر به شهر فومن را فراموش نکنید

در روستای شنبه بازار فومن آستان مقدس امامزاده سبز قبا (ع) واقع است. در نزدیکی این امامزاده درختی کهنسال  و تنومندی وجود دارد که مردم پارچه های سبز رنگی را به امید حاجت روا شدن به آن وصل میکنند که به اسم درخت آقا دار معروف شده است.

آبشار لارچشمه

سفر به شهر فومن را فراموش نکنید

این آبشار زیبا که در کنار جاده فومن به ماسوله قرار دارد، از دل کوهی می جوشد که  ارتفاع  آن در حدود ۶ متر است و همچنین در فاصله ۶۷۰ متری از سطح دریا واقع شده است. رستوران، قهوه خانه و استراحتگاه های متعددی برای آسایش گردشگران در مجاورت این آبشار ایجاد شده است.

منطقه ی حفاظت شده گشت رودخان و سیاه مزگی

سفر به شهر فومن را فراموش نکنید

یکی دیگر از جاذبه های زیبا و گردشگری در فومن منطقه «گشت رودخان و سیاه مزگی» است. این مکان به دلیل پوشش گیاهی بومی و جنگل های بی نظیر هیرکانی، رودهای متعدد خروشان و باغ های وسیع چای به یکی از مناطق چشم نواز و زیبا برای گردشگران تبدیل شده است. این بخش از فومن زیستگاه گونه های زیادی از جانورانی مانند: آبیا، مرال شوکا، گراز، خرس قهوه ای، قرقاول، تشی، گورکن، شغال، پلنگ و گربه وحشی می باشد.

سخن آخر

اگر قصد سفر به شمال کشور را دارید، سفر به شهر فومن را فراموش نکنید. این شهر با داشتن جاذبه های گردشگری فراوان به اضافه سوغاتی های دل چسب مثل کلوچه فومن و… می تواند مقصدی خوب برای سفر باشد. نگران سرپناه خود در سفر به فومن نباشید، شما می توانید با جیگو به راحتی انواع ویلاها را برای خود تهیه کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *