شهر بهشهر و جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری بهشهر

جاذبه های گردشگری بهشهر را بیشتر بشناسید

بهشهر از شهرهای زیبای شمال ایران و استان مازندران است که در 52 کیلومتری ساری واقع شده است. شهر بهشهر دارای منابع طبیعی و گردشگری فراوانی است. همچنین وجود بناهای باستانی، تاریخی متعدد در این این شهر باعث جذب بیشتر گردشگر به این شهر شده است.

جاذبه های گردشگری

کاخ صفی ‌آباد

جاذبه های گردشگری بهشهر

این بنای باستانی زیبا در دوران صفوی به دستور شاه عباس بزرگ درست شده است و در زمان رضا شاه پهلوی دوباره بازسازی شده است. این کاخ در بالای کوه بهشهر در میان باغی به ابعاد 25 متر در 25 متر واقع شده است. این کاخ زیبا دارای دو طبقه است که نقاشی های زیبایی روی دیوار آن ترسیم شده است.

مجموعه‌ تاریخی عباس ‌آباد

جاذبه های گردشگری بهشهر

این مجموعه تاریخی زیبا در دامنه رشته کوه های البرز در بهشهر قرار دارد. این مجموعه در دل جنگلهای سرسبز واقع شده است. این باغ باستانی که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است مربوط به دوران صفوی است که به دستور شاه عباس اول بنا شده است.

باغ چشمه عمارت

جاذبه های گردشگری بهشهر

بنای تاریخی باستانی باغ چشمه عمارت که در بهشهر واقع شده است. دارای طراحی آب رسانی بسیار قابل توجه ای است که بدون استفاده از پمپ آب از چشمه بالا آورده و در نهری از ساختمان خارج می شود. نام گذاری این عمارت باستانی نیز به دلیل وجود همین چشمه است.

تالاب میانکاله

  جاذبه های گردشگری بهشهر

این تالاب بین المللی زیبا که در بهشهر واقع شده است از محبوب ترین، بکرترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری شمال ایران محسوب می شود. انعکاس بوته‌های انار، ازگیل و تمشک وحشی در آب، در کنار حضور هزاران پرنده مهاجر چشم انداز کم نظیری را برای گردشگران رقم می زند.

دریای چهار فصل

جاذبه های گردشگری بهشهر

این قسمت از دریای خزر که بخش تورفتگی این دریاست بدون موج و بسیار آرام است و به دریای کوچک مشهور شده است. رستوران و چای خانه های بزرگ و کوچک و وجود قایق ها برای قایق سواری فضای مهیجی را برای گردشگران رقم می زند. شما می توانید با اجاره ویلاهای ساحلی از جیگو سفری بی نظیر را تجربه کنید.

غار هوتو و غار کمربند

جاذبه های گردشگری بهشهر

غار هوتو و کمربند در 50 متری یکدیگر، در دامنه کوه البرز و در روستای تروجن بهشهر واقع شده است. این غار ها دارای آثار باستانی کشف شده بسیاری هستند که از انسان های اولیه به یادگار مانده است.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید